Jaguár na krku 06 / 11 / 2015

Mandrage představují druhý singl z připravovaného alba Potmě jsou všechny kočky černý. Singl se jmenuje Jaguár na krku a je doprovázený videoklipem, v němž se kapela vžila do role bankovních lupičů.

Do banky však pětičlená skupina nejde krást peníze či zlaté cihly, nýbrž slavnou kytaru Fender Jaguar, o které také pojednává text nové písně. Ten pochází z pera Pepy Bolana, který otextoval všechny skladby z nové desky. O hudbu, která se nese ve výrazně tanečním rytmu, se postaral bubeník kapely Matyáš Vorda. Klip pak režírovali dvorní klipaři skupiny Mandrage Tomáš Kasal a Michal Navrátil ze společnosti Filmheroes.

"Jaguár na krku je o legendární kytaře Fender Jaguar, vyráběné do roku 1975. Hráli na ni všichni od The Cure až po Nirvanu. Dá se však říct, že píseň je o lásce k hudbě a posedlosti jí." vysvětluje Bolan. V písni, kterou, stejně jako zbytek alba, produkoval Armin Effenberger, lze zaslechnout i Romana Holého, který si zahostoval na talkbox.

Píseň Jaguár na krku předznamenává vydání nového alba Potmě jsou všechny kočky černý, které vyjde 20. listopadu u Universal Music. Mandrage s novou deskou fanouškům slibují energický a taneční zvuk, což dokazuje právě i nový singl. Nejen Jaguára, ale i zbytek alba kapela představí živě v rámci svého velkého jarního turné, které začíná 26. února v Plzni.

Videoklip Jaguár na krku sledujte ZDE

Vše o připravovaném novém albu ZDE

Veškeré info k nadcházejícímu turné Všechny Kočky tour 2016 k dispozici ZDE

Facebook kapely Mandrage ZDE