Konec sezóny. Co bude dál? 20 / 09 / 2015

Tak a je to zase tady. S padajícím listím se neodvratně blíží i konec sezóny 2015. Máme před sebou poslední dva koncerty. Pokusíme se zde uplynulou sezónu trochu zrekapitulovat a zároveň nastínit, co s námi bude dál.

Začněmež od začátku

Zrekapitulovat letošní sezónu není věru žádná legrace! Především za sebou máme jednu velikou zkušenost: akusticko - divadelní turné O(d) Začátku. Loni touhle dobou jsme se koupali v potu, sháněje smyčcové kvarteto, které by umělo hrát a zároveň nechtělo moc peněz, zkoušeli jsme akustické verze a nadávali si, co jsme si to zas vymysleli za koninu; prej koncert v divadle! Nakonec se ale, našemu neherectví, nemuzikanství a neumětelství navzdory,  podařilo celý tento projekt dotáhnout do konce, z čehož máme ohromnou radost. A taky spoustu zážitků. Díky Vám to bylo naprosto nezapomenutelný a neopakovatelný, moc Vám všem za to děkujem! Během turné jsme také obdrželi rekordní množství žádostí o záznam koncertu na CD či DVD. Nic neslibujem, ale možná z toho něco bude, dáme ještě vědět.

A pokračujmež festivaly

Přesun z divadel na velká koncertní pódia tuzemských festivalů byl vpravdě velkolepý. Přeci jen, mezi hraním v sále pro pár věrných sedících fanoušků a hraním venku pro mnoho tisíc tančících, je velký rozdíl. Nám a našemu týmu skvělých a krásných lidí se podařilo dát dohromady zbrusu nový, bílý vizuál v naprosto rekordním čase. Z koncertů letošního mimořádně rozpáleného léta máme zvláštní pocit. Dva roky jsme nevydali desku, přesto Vás vždy bylo pod pódiem tolik! Moc všem děkujeme, byli jste nám úžasným publikem. Na tohle léto budeme dlouho vzpomínat. Opět hlavně díky Vám. Z festivalů jsme nasbírali ještě hrst fotek, kouknout se na ně můžete v galerii zde.

Kromě toho...

A díky Vám se letos povedlo ještě několik věcí, které nás nesmírně těší. Podařilo se nám pomoct Matoušovi Grillovi, pomáhali jsme Lince Bezpečí, Nadaci Terezy Maxové, rovněž nadaci Taťány Kuchařové, nebo třeba občanskému sdružení Cesta za Snem, které pomáhá tělesně postiženým. A bylo by toho mnohem víc. Nechceme si tady zbytečně honit trika nad naší dobrosrdečností, jen bychom rádi poukázali na to, že když všichni spojíme síly dohromady, dokážeme neuvěřitelné věci.

A co dál?

Byť nás letos čekají už jen poslední dva koncerty, samozřejmě nekončíme. V současnosti trávíme většinu času ve studiu a dokončujeme novou desku. Ta s konečnou platností vyjde v listopadu. Zatím jsme jako jedinou ochutnávku z alba vypustili pouze singl Brouci, další bude následovat velmi brzy. Nás teď čeká náročné období dodělávání desky, jak po hudební, tak i grafické stránce. Nutno podotknout, že v obou těchto směrech nás čeká velký skok. Cítíme se ve formě, směřujeme zas novým směrem, vězte ale, že stále zůstáváme věrni tomu, čím jsme, věrni vám. Desku bude samozřejmě následovat velké jarní turné, startovat budeme koncem února. A věřte, že pokud vyjde vše jak plánujem, máte se nač těšit. Pro největší a nejvíce nedočkavé fans, kterým se nebude chtít čekat do konce února, chystáme malý večírek krátce před vydáním alba. Více informací Vám pošleme včas mailem, zanecháte-li nám ho zde.

Závěrem

bychom chtěli Vám všem ještě jednou poděkovat. Za to, že chodíte na koncerty, zajímáte se o hudbu. Za to, že si kupujete náš merch a pomáháte nám tím financovat i ty naše nejšílenější sny. Za to, že za námi mnohdy jezdíte přes celou republiku. Za to, že na nás mnohdy chodíte už tolik let, že to ani spočítat nedovedem. Za to, že díky Vám můžeme dělat to co děláme, tak, jak to děláme. DĚKUJEME! Pokusíme se Vám alespoň částečně odvděčit co možná nejlepší deskou a co možná nejlepším tour. 

Prozatím se uvidíme za týden v Praze (tam hrajem spolu s Maxim Turbulenc, to bude velký) a v Kroměříži. A pak na jaře, už s novým repertoárem. Těšíme se na Vás.