Mandrage podpořili v Liberci Linku Bezpečí 06 / 05 / 2015

Linka Bezpečí na začátku května odstartovala v Liberci ojedinělou kampaň, která jí, doufejme, pomůže pokračovat v její bohulibě činnosti. Kapela Mandrage, coby partner Linky Bezpečí, byla u toho.

Kapela Mandrage a Linka Bezpečí se spolu začli přátelit v roce 2014. Již při prvním společném setkání na filmovém festivalu v Karlových Varech bylo jasné, že se bude jednat o přátelství dlouhodobé a oboustraně přínosné. Kapela si na lidech z Linky váží především jejich profesionality, nezměrné energie a originálního přístupu.

Originálním nápadem je bezpochyby i liberecký projekt "Pojeďte v tom s námi." Centrem Liberce bude celý měsíc, počínaje šestým květnem, projíždět speciální tramvaj Linky Bezpečí. Její provoz bude pro cestující zdarma, nicméně očekává se, že místo jízdného pasažéři přispějí Lince pomocí speciálních bezkontaktních platebních terminálů, případně vhodí finance do kasičky. Obojí je umístěno přímo v tramvaji.

U zahájení provozu tramvaje byla mimo mnoha jiných i kapela Mandrage, která, krom toho, že zahrála pár písní, například obsluhovala v kavárně HappyEnd, jejíž veškerý výtěžek putuje právě k Lince Bezpečí.

I přes nepříznivou finanční situaci funguje bezplatně provozovaná linka 116 111 už 21 let non-stop. V současnosti přijme každý den 650 hovorů, pro všechny mladší 26 let je k dispozici i chat či mail pomoc@linkabezpeci.cz. Mimo to provozuje i rodičovskou linku 840 111 234, kde se o svých rodičovských trablech mohou poradit ti plodnější z nás. Jejich práce je nesmírně náročná, vysoce odborná a finančně prakticky neohodnocená - přesto se zdá, že všichni zaměstnanci Linky se svému poslání věnují s obří energií a vervou. Přejeme jim vše nejlepší, velmi si jejich existence vážíme a věříme, že zde budou pro všechny potřebné i nadále. 

Linku Bezpečí kromě Mandrage podporují například Iva Pazderková, Václav Marhoul či Bohdan Sláma. 

O příjemném libereckém odpoledni si můžete přečíst například zde, nebo v tomto článku, kde našeho klávesistu překřtili z Františka Boříka na Františka Borečka.