Nové album Po půlnoci právě vychází! 19 / 01 / 2018

Je to vždy velká událost v kapelním životě, když vychází nová deska. Ta naše nejnovější nese název Po půlnoci a vychází po více než dvou letech.

Novinka obsahuje 12 našich zbrusu nových skladeb, plus jednu coververzi. Nahrávání nám zabralo více než rok. Jednak proto, že jsme měli přemíru nápadů a písní a museli jsme hodně vyřazovat. A také proto, že jsme se tentokrát rozhodli opustit ryze popovou cestu, kterou jsme se vydali na albu předchozím, což nám chvilku trvalo.

Už od chvíle, kdy vyšla naše předchozí deska Potmě jsou všechny kočky černý, jsme věděli, že příští album chceme natočit v trochu jiném duchu. Vrátit se ke kytarám, opustit rozjuchané taneční rytmy a trochu zvážnět. Myslíme si, že se nám to na nové desce povedlo.

Novinka, nazvaná Po půlnoci, je autorsky roztříštěnější, než naše předchozí alba. Většina autorství písní i textů stále náleží Pepovi Bolanovi, skládali ale i Víťa Starý s Františkem Boříkem. Krom toho jsme si ještě dovolili nahrát jeden cover: je jím píseň Malý sráči v nás od kapely Zuby Nehty. Snad i proto, se nám naše nové album zdá být hudebně pestřejší, než to předchozí. K poslechu se na albu nabízí jak tvrdší rockové riffy, tak i svižné taneční funky figury, zasněné pomalé písně, nebo i ryze popově stavěné melodie. Přesto, alespoň podle nás, drží album pohromadě. Snažili jsme se používat co nejvíce "tradičních" nástrojů a efektů: kytary akustické i ty se zkreslením, klavír, Wurlitzer, akustické bicí. Ani tentokrát jsme se však úplně nevyhýbali elektronice - zjistili jsme v průběhu nahrávání, že jí máme moc rádi a nahrát album čistě na živé nástroje by nás vlastně asi úplně neuspokojilo.

Album Po půlnoci produkoval senzační Armin Effenberger, mixu a masteringu se ujali Ecson Waldes a Lukáš Martínek. Nahrávali jsme zejména ve studiu Chicsound v Praze na Pankráci (u Armina) a v RedBull studiích v Berlíně. Krom Armina nám s hudbou pomáhali hlavně Jiří Kučerovský na kytaru a Matěj Belko na basu. Novinka vychází u Universal Music. Všem zmíněným moc děkujeme, jste skvělí.

Nebude trvat dlouho a vyrazíme na turné, kde budete moci naše nové album slyšet naživo. Pokud vás zajímá, kde všude budem, koukněte do sekce KONCERTY, kde se dozvíte vše potřebné.

Nemůžem se dočkat, co na naše nové album řeknete!