Videoklip k písni Apolinář je na světě! 18 / 06 / 2018

Máme nový videoklip! Moc děkujeme Givinaru Křížovi a Jordanu Hajovi za trpělivost, režisérský a scénáristický um a Petru Vášovi za famózní herecký výkon. Hurá!

Když nám Víťa poprvé zahrál Apolináře, zůstali jsme zírat s otevřenými ústy a husí kůží. Náš frontman je extrémně introvertní člověk, někdy se nám nesvěří ani s tím, jestli přijde zítra na zkoušku. Nikdo z nás nečekal, že přijde s takovou osobní zpovědí a už od té chvíle, kdy Apolináře poprvé hrál na kytaru ve zkušebně, je to také jedna z našich nejoblíbenějších písní od Mandrage vůbec. Máme rádi způsob, kterým Víťa píše a skládá a jsme moc rádi, že po delší autorské hibernaci nosí do zkušebny zase hudbu i texty a že jeho autorský návrat byl uveden tak silnou písní.

Vzhledem k velmi intimnímu charakteru skladby jsme zapátrali po spřátelených režisérech, kteří by příběh uchopili citlivě a zároveň nenarušili jeho sílu a syrovost. K realizaci jsme tak nakonec oslovili Giviho Kříže a Jordana Haje, se kterými nás pojí přátelství a jejichž dosavadní práci respektujeme. Autor scénáře, Jordan, přišel s ideou obrazu vězení vlastní mysli a její bezvýchodností, klece, kterou si člověk sám staví.

Náročné natáčení videoklipu probíhalo téměř 24 hodin a hlavní role v něm ztvárnili náš Víťa, který se o jednu mysl dělí s Petrem Vášou, legendou na poli hudebním i uměleckém. Ten se vedle divadla a zpěvu věnuje i tzv. fyzickému básnictví, které využívá k tvůrčí práci s lidmi, jenž si právě pomyslné klece staví.

Máme radost, že se nám do klipů z posledního alba daří obsazovat takové osobnosti. Po výjimečném Jiřím Lábusovi a Berenice Kohoutové je Petr dalším z nich. Všem jim patří upřímné poděkování, moc si vážíme, že do toho s námi šli s takovým nasazením!